Vita Crystal Villarosa gél 40 ml
részletek
A nők általában nem tudják, hogy milyen hormonális változások mennek végbe a szervezetükben, a kamaszkortól, egészen az utolsó menstruációig. A terhesség hónapjainak kivételével egy folyamatos, hosszú, dinamikusan állandó kölcsönhatás van ösztrogének, a progeszteron és az agyalapi mirigy hormonjai között. Átlagosan 26-30 napos ciklusok váltakoznak egészen addig, amíg el nem érik a változás korát. A változás kora a hormontermelés visszaszorulásával jár. A perimenopausa hosszú évekig is elhúzódhat. Kellemetlen kísérőitől (görcsök, egy-egy erősebb vérzés stb. ) egyesek sokat szenvednek. A vérzések gyakoribbá, rendszertelenebbé válhatnak, egyes esetekben kimaradhatnak. A rendszertelen menstruáció a legkézzelfoghatóbb, de nem a legkellemetlenebb kísérője a változó kornak. Mivel az ösztrogének és a progeszteron alapvetően befolyásolja a női szervezetet, a hormontermelés megváltozása sokféle, gyakran kellemetlen változással jár a szervezet anyagcseréjében. Ennek következtében megváltozik a szervezet viselkedése. Hőhullámok, éjszakai verejtékezés, álmatlanság jelentkezhet. A hüvely falának elvékonyodása, szárazsága fájdalmat okozhat a közösülés során. Csökken a szexuális vágy, szorongás, depresszió és kedélybeli változások alakulhatnak ki. Sok nő, néha maga az orvos is úgy kezeli a menopausát, mint a korral összefüggő betegséget. Mindenkinek tudnia kell, hogy a menopausa nem betegség, hanem egy biológiai állapot, ami a hormonszint csökkenése következtében alakul ki. Hivatalosan menopausának akkor nevezhetjük, ha már egy éves időtartamban kimaradt a vérzés. A menopausa előre haladtával súlyos ér-, és szívbetegségek alakulhatnak ki. Nő a magas vérnyomás, az érelmeszesedés a keringési problémák következtében kialakuló betegségek valószínűsége. A csontritkulás menetrendszerűen következik a hormonkiesésből. Következménye a súlyos combcsont, medence, csukló és gerinctörések, deformációk. Az érelmeszesedés következtében romlik az agy vérellátása, ami maga után vonja a kóros feledékenységet, súlyos esetben gondolkodási képtelenséget. A legújabb kutatások eredményei a változásokat, az ösztrogén és progeszteron szint csökkenésével hozzák kapcsolatba, egyúttal alátámasztják, hogy a természetes ösztrogénekkel és progeszteronnal a kiesés pótolható, és a kellemetlen következmények leküzdhetők.
Ön nem hallott a természetes ösztrogénekről és progeszteronról?
Lehet, hogy még kezelőorvosa sem hallott róla, annyira új az információ. A természetes ösztrogének és progeszteron a növényekben fordul elő. Mivel hasonló a női progeszteronhoz, alkalmas a hiány pótlására. Pontosan annyi progeszteront vihetünk a növényi készítményekkel a szervezetbe, amennyire a szervezet az élet folyamán hozzászokott. Ennek következtében a szervezetet ért hiánytünetek elmaradnak. A szintetikus hormonokkal szemben a természetes hormonok használata során nem alakulnak ki kellemetlen mellékhatások (méhrák és trombózis hajlam stb). A megfigyelések alapján állíthatjuk, hogy a hormonhiány következtében kialakult tünetek a természetes hormonok adásával fokozatosan megszüntethetők. A csontok és az erek visszaszerzik eredeti tulajdonságaikat. Számos növényből nyerhető ki természetes hormon. Közülük is a leginkább elterjedt a Wild Yam (Dioscorea villosa) progeszteron szerű anyagának a felhasználása. A Wild yam - ból könnyen kinyerhető, átalakítható a hatóanyag, és jó minőségű, megbízható természetes hormontartalmú kapszula készíthető belőle.
A készítményt eredményesen használhatja:
1. Minden nő, aki a perimenopausa és a menopausa kellemetlen velejáróit el akarja kerülni, vagy meg akar tőlük szabadulni.
2. Azok a fiatal nők, akiknél a hormon-egyensúly átmenetileg megbomlott, vagy még nem állt be, és ennek következtében kialakul a rendszertelen menstruáció.
3. Azok, akik görcsök, vetélés, terméketlenség stb. állapotát akarják megszüntetni.
A Villarosa termékcsalád:
- rendben tartja a havi ciklust, csökkenti az éjszakai izzadást.
- idősebb nőknél csökkenti a hüvelyszárazságot.
- harmonizálja a hormonszintet, ennek köszönhetően gátolja a menstruáció idején fellépő hormonális alapon kialakuló bőrproblémákat (pl: fokozott faggyúműködés, pattanások kialakulása).
- ugyancsak csökkenti a menstruáció ideje alatt gyakran fellépő kellemetlen végtag ödémát, puffadást, ami a szervezet fokozott vízvisszatartása következtében alakul ki.
- csökkenti az étvágyat, ezért a fogyókúrát, illetve az ideális testtömeg megtartását elősegíti.
- segíti a szexuális aktivitást, illetve jótékony hatással van a termékenységre.
- tapasztalatok alapján kb. 40 %-kal csökkenti a klimax és menopauza kellemetlen tüneteit.
- ezen túl csökkenti a triglicerid- ("rossz vérzsír"), illetve növeli a HDL, azaz a "jó vagy védő" koleszterin szintet.
A flavonoidok a növényi antioxidánsokkal együtt lassítják az öregedést, növelik az érfalak rugalmasságát. Egyre több olyan tünet és betegség szaporodott el az utóbbi időben, amelyeknek egyértelműen valamilyen hormonális gubanc áll a hátterében. Ennek oka nagyrészt az életformánkban keresendő, és sokban közrejátszik a szintetikus fogamzásgátló szerek kontroll nélküli szedése, és különböző "gyors fiatalító hatást" ígérő kozmetikumok használata is. Sajnos ezek szedése utáni mellékhatásaira semmilyen tájékoztató nem hívja fel a figyelmünket. Ahhoz, hogy megértsük, miért is menstruálunk, miért görcsölünk, miért klimaxolunk, miért leszünk pattanásosak, egy kicsit bele kell mélyednünk a hormon háztartásunk rejtelmeibe. A női testet 2 fontos nemi hormon szabályozza: az ösztrogén (provokálóhormon) és a progeszteron (ellensúlyozó hormon). Ennek a kettőnek a kapcsolata és igen kényes, folyamatos "egyensúlya" határozza meg nőgyógyászati egészségünket szervezetünkben. A hormonális változásokkal egészen az utolsó menstruációig - a terhesség hónapjainak kivételével - a nőknél állandó kölcsönhatást élnek meg ezek a hormonok. Ha ez a rendkívül fontos egyensúly valamiért felborul, a testünk tünetekkel jelzi, hogy baj van, és ezek azok a bizonyos problémák, amelyekkel a nők igen nagy többsége megküzd hónapról hónapra minden korosztályban: mint például a rendszertelen havi ciklus vagy a hormonális alapon kiújuló bőrproblémák.
De miért borulhat föl e két hormon egyensúlya?
A fogamzásgátlókból, a például sok kozmetikumban is fellelhető vegyi anyagok káros xenoösztrogénjeiből, a csapvízből, a táplálékokból, származó folyamatos ösztrogén bevitelnek "köszönhetően" jöhet létre az úgynevezett ösztrogén dominancia, ami nem más, mint amikor túl sok ösztrogén van a szervezetünkben a progeszteronhoz képest, azaz felborult az egyensúly.
Ennyire egyszerű egyensúlytalanságra szert tennünk?
Fontos megértenünk azonban, hogy az ösztrogén dominancia nem azt jelenti, hogy az ösztrogén szintünk hihetetlenül magas, hanem azt, hogy nincs elegendő progeszteronunk, ami képes lenne megfelelően ellensúlyozni az ösztrogént. Mert gondoljunk csak bele, közel nulla progeszteron mellett normál vagy alacsony ösztrogén szint is ösztrogén dominancia, amely minél több ideig van ellensúlyozatlanul, annál súlyosabb tüneteket idézhet elő.
Ösztrogén dominancia nemkívánatos hatásai:
- csökkenti az oxigén szintjét a szövetekben (öregedés)
- növeli a vér sűrűségét (vérrögképződés)
- blokkolja a pajzsmirigy hormontermelését (pajzsmirigy elégtelenség)
- depressziót, szorongást vagy pánikbetegséget idézhet elő
- só és folyadék visszatartását idézi elő (lábdagadás, ödéma)
- növeli a testzsír mennyiségét, raktároz (elhízás)
- stimulálja a mell szövetet (mellfeszülés, mellcsomók)
- korlátlanul serkenti a méhnyálkahártya növekedését (menstruációs zavarok)
- felborítja a vércukorszintet (cukorbetegség, I.R.)
- csökkenti az érrendszer tónusát (érfal elvékonyodás, kitágulás)
- burjánzásra készteti a női szövet sejtjeit (amely cysta, myoma, endometriózis kialakulásához vezethet)
- növeli az autoimmun betegségek rizikóját
- gátolja a sejtújulást (gátolja a programozott sejthalált, apoptózist)
- növeli a méh, mell és petefészek rák rizikóját.
A progeszteron ezzel szemben az előbb felsorolt negatív ösztrogén dominancia hatásaitól hivatott megvédeni szervezetünket, ellensúlyozni a nem kívánt következményeket. Progeszteronhoz nem jutunk könnyen külső forrásból, ráadásul ha nincs kielégítő peteérés utáni progeszteron termelődésünk a petefészkeink által, akkor bizony szintén ösztrogén dominanciánk alakul ki. Az ösztrogén dominanciát természetes progeszteronpótlással tudjuk ellensúlyozni és megszüntetni. A menopauzát kb. 5-6 évvel megelőző, majd 5-6 évvel követő időszakot klimaktériumnak, vagy röviden klimaxnak nevezzük. Érdekes módon a klimax sem az állatvilágban, sem a természeti népeknél, sem a távol-keleti és dél-amerikai kultúrákban nem fordul elő, csak nálunk "szintetikus", modern civilizációs életet élő embereknél. Kialakulásának folyamatában nem az ösztrogén az első, amelynek mennyisége elkezd megfogyatkozni. A legelső a progeszteron termelés megcsappanása, amely eleinte ösztrogénfelesleghez vezethet, mivel hiányzik az ösztrogén ellenfele. A nő még menstruál, de rövidebbek a ciklusok, mert már nincs tüszőrepedés. Majd a menopauzát megelőző néhány év során a vérzések általában rendszertelenné válnak és több hónapos kimaradások fordulhatnak elő. A menopauza akkor válik biztossá, ha egy év elteltével sem jelentkezik új menstruáció. Fontos leszögezni, hogy a menopauza természetes biológiai állapot, amely a termékenység korának végét jelenti. Az ezt az időszakot jellemző kétségbeesett hormonháború kellemetlen tünetekkel jár: rosszullét, hőhullámok, fejfájás, levertség, érzelmi ingadozások, sírógörcsök, túlterheltségi szindrómák, idegesség, álmatlanság, pulpitáció ? azaz heves szívverés, éjszakai izzadás. A menopauza kellemetlen testi tüneteket és érzelmi labilitást,veszteségérzést okozhat. A tünetek hevessége a hormonok ingadozásának az erősségétől függ, és attól, hogy ez az ingadozás mennyire hat ki a többi szervet és folyamatot működtető hormon munkájára. A legújabb kutatások eredményei az ebben az időszakban bekövetkezett változásokat, például a progeszteron szint csökkenésével hozzák kapcsolatba, egyúttal alátámasztják, hogy természetes progeszteronnal a kiesés pótolható, és a kellemetlen következmények, tünetek csillapíthatóak, leküzdhetőek.
Hogyan tudunk segíteni?
A felsorolt tüneteken és betegségeken úgy lehet valóban segíteni, ha arra törekszünk, hogy megszüntessük ezek kialakulásának az okát. Mivel a táptalaj az ellensúlyozatlan és túltengő ösztrogén, ezért meg kell szüntetnünk az ösztrogén-dominanciát, azaz ellensúlyoznunk kell azt progeszteronnal. Az ösztrogén komoly mennyiségben képes raktározódni a zsírsejtjeinkben, ezért csak úgy "kiüríteni" sajnos nem tudjuk a fölösleget, hanem a szervezet progeszteron szintjét kell növelni, mely így képes lesz ellensúlyozni az ösztrogént. Ez az egyetlen természetes ugyanakkor hatékony módja a felborult egyensúly helyreállításának. Erre a célra viszont csak és kizárólag természetes (természet-azonos) progeszteron hatóanyagot szabad alkalmazni, amely molekula szerkezete teljesen megegyezik a saját petefészkünk által termelt progeszteronéval. A progeszteron szint helyreállításával elérjük azt, hogy a mérleg nyelve fokozatosan visszabillenjen, azaz az egyensúly újra helyreálljon. Azonban minél nagyobb mértékű a progeszteronhiány, annál tovább tart a kezelés, mert először a zsírszövetek raktározzák el és csak a maradék jut el a neki szánt helyre. Általában 3 hónap alatt sikerül a szervezet progeszteron hiányát kielégíteni, ami után a véráramba kerülve nagyobb intenzitással szüntetheti meg a problémát. Ebből természetesen az is következik, hogy a kúra hosszú folyamat. Néhány hónap alatt jelentős változásokat érhetünk el a természetes progeszteron bevitele által, de időt kell hagynunk, hogy kifejthesse hatását. A hatékonyság függ a fennálló probléma kezdetének idejétől és a testben felhalmozódott zsír mennyiségétől is. Onnantól, hogy az egyensúly helyreállt, az ösztrogén-dominancia által előidézett tünetek és betegségek fokozatosan elkezdenek enyhülni, visszahúzódni, majd elmúlni, hiszen nincs többé táptalajuk. Rendszeres használata segíthet az egészség megőrzésében.