Wick TriActin citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db
Vény nélkül kapható gyógyszer!

Wick TriActin citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db

Azonnal szállítható
1 869 Ft
(Egységár: 187 Ft/db)
  • Futárszolgálattal házhozszállítás Házhoz szállítás: 1 munkanap, 720 Ft
  • Foxpost csomagautomatába szállítás FoxPost automata: 2-5 munkanap, 720 Ft
  • Pick Pack Pontra szállítás Pick Pack Pont: 2-3 munkanap, 720 Ft
  • Ingyenes szállítás már 12 500 Ft-tól!
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére szolgál.
Részletek
Hatóanyag
paracetamol, gvajfenezin, fenilefrin-hidroklorid
Hány éves kortól?
12 éves kortól
A kockázatokról és a mellékhatásokról olvassa el a betegtájékoztatót, vagy kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!
részletek
Alkalmazás
adatok
részletek

Wick TriActin citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db részletek

BETEGTÁJÉKOZTATÓ: INFORMÁCIÓK A FELHASZNÁLÓ SZÁMÁRA

WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz
paracetamol, gvajfenezin, fenilefrin-hidroklorid


Mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert, olvassa el figyelmesen az alábbi betegtájékoztatót, mert az Ön számára fontos információkat tartalmaz.
Ezt a gyógyszert mindig pontosan a betegtájékoztatóban leírtaknak, vagy az Ön kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje.
- Tartsa meg a betegtájékoztatót, mert a benne szereplő információkra a későbbiekben is szüksége lehet.
- További információkért vagy tanácsért forduljon gyógyszerészéhez.
- Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.
Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármely lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. Lásd 4. pont
- Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát, ha tünetei 3 napon belül nem enyhülnek, vagy éppen súlyosbodnak.

A betegtájékoztató tartalma:
1. Milyen típusú gyógyszer a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz és milyen betegségek esetén alkalmazható?
2. Tudnivalók a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz bevétele előtt
3. Hogyan kell szedni a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt?
4. Lehetséges mellékhatások
5. Hogyan kell a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt tárolni?
6. A csomagolás tartalma és egyéb információk


1. MILYEN TÍPUSÚ GYÓGYSZER A WICK COLD AND FLU COMPLEX CITROM ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ ÉS A MILYEN BETEGSÉGEK ESETÉN ALKALMAZHATÓ?

A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz a megfázás és az influenza tüneteinek enyhítésére szolgál.
Három hatóanyagot tartalmaz:
- A paracetamol jól ismert fájdalomcsillapító. A különböző fájdalmak, így a fejfájás és a torokfájás megszüntetésére és a láz csillapítására alkalmazható.
- A gvajfenezin (köhögéscsillapító) fellazítja a váladékot és enyhíti a hurutos köhögést.
- A fenilefrin-hidroklorid (orrdugulás elleni szer) csökkenti az orrjárat duzzanatát, így enyhíti az orrdugulást.
Csak akkor alkalmazza a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt, ha fájdalmai/vagy láza, orrdugulása és hurutos köhögése van.


2. TUDNIVALÓK A WICK COLD AND FLU COMPLEX CITROM ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ BEVÉTELE ELŐTT

Ne szedje a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt:
- ha allergiás (túlérzékeny) a paracetamolra, gvajfenezinre, fenilefrin-hidrokloridra vagy a gyógyszer (6. pontban felsorolt) egyéb összetevőjére
- ha szívbetegségben szenved
- ha magas a vérnyomása (esszenciális hipertónia)
- ha májproblémája van, vagy súlyos vesebetegségben szenved
- ha pajzsmirigy-túlműködésben szenved
- ha cukorbeteg
- ha zárt zugú zöld hályogban szenved (a szem belső nyomása megemelkedett)
- ha porfíriában szenved, amely egy olyan örökletes betegség, amelyre jellemző a vizeletben nagy mennyiségben jelen lévő pigmentek
- ha triciklusos antidepresszánsokat szed
- ha béta-blokkolókat szed
- ha monoaminooxidáz-gátlókat (MAOI-kat) szed a depresszió vagy Parkinson-kór kezelésére, vagy az elmúlt 14 napban ilyet szedett
- ha a vérnyomás csökkentésére vagy a mellkasi fájdalom (angina) kezelésére szed gyógyszereket.

Figyelmeztetések és óvintézkedések
Fontos: Paracetamolt tartalmaz.
Ne szedje együtt más paracetamol-tartalmú készítménnyel.
Túladagolás esetén azonnal orvoshoz kell fordulni, akkor is, ha jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.
Ne szedje együtt más influenza, meghűlés vagy orrdugulás elleni készítménnyel.

Kérdezze meg kezelőorvosát a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény alkalmazása előtt:
- ha problémája van a májműködésével
- ha Ön férfi és prosztata-megnagyobbodásban szenved, mert ilyen esetben a vizelési nehézségei súlyosbodhatnak
- ha vérkeringési problémája van (például Raynaud-szindrómás)
- ha visszatérő vagy hosszú ideje fennálló (krónikus) köhögéstől szenved, amit dohányzás, asztma, krónikus légcsőhurut (bronhitisz) vagy tüdőtágulat (emfizéma) okoz.
- ha súlyos vérszegénységben (hemolitikus anémiában), glükóz-6-dehidrogenáz-hiányban, krónikus táplálkozási rendellenességben szenved vagy csökkent szervezete folyadéktartalma (dehidrált).

Gyermekek és serdülők
Ne adjon WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt 12 éves életkor alatti gyermekeknek.

Egyéb gyógyszerek és a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz
Feltétlenül tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a jelenleg vagy nemrégiben szedett, valamint szedni tervezett egyéb gyógyszereiről.
Tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény szedése előtt, ha az alábbiakat szedi:
- paracetamolt vagy más orrdugulás elleni szert tartalmazó gyógyszer a meghűlés és influenza kezelésére.
Ha ezeket szedi, akkor ne vegye be a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt.
- monoaminooxidáz-gátlók (MAO-gátlók) a depresszió, illetve a Parkinson-kór kezelésére. Ne szedje a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt, ha az elmúlt 14 napban MAO-gátlókat szedett.
- triciklusos antidepresszánsok a depresszió kezelésére, például amitriptilin vagy imipramin.
- vérnyomáscsökkentő gyógyszerek, így például béta-blokkolók, valamint a szív működését javító, illetve a szabálytalan szívverést korrigáló gyógyszerek (digoxin, lanoxin, digitoxin)
- fenotiazinok (ezeket antipszichotikus gyógyszerként alkalmazzák olyan betegségek kezelésére, mint például a skizofrénia vagy a paranoia, illetve a hányinger és a hányás megelőzésére).
- hányinger- és hányáscsillapító gyógyszer (például metoklopramid vagy domperidon)
- vérhígító gyógyszerek (véralvadásgátlók), mint például warfarin vagy egyéb kumarin származékok
- koleszterinszint-csökkentők (például kolesztiramin)
- nyugtatók (barbiturátok)
- probenecid vagy AZT (zidovudin)
- izoniazid (a tuberkulózis kezelésére és megelőzésére szolgáló gyógyszer).

A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz egyidejű bevétele étellel és itallal
A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.

Terhesség, szoptatás és termékenység
A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz alkalmazása nem javasolt terhesség és szoptatás idején: alkalmazás előtt beszéljen kezelőorvosával vagy gyógyszerészével.

A készítmény hatásai a gépjárművezetéshez és a gépek kezeléséhez szükséges képességekre
A készítmény szédülést vagy zavartságot okozhat. Ha ez előfordul, akkor ne vezessen, illetve ne kezeljen gépeket.

A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény tartalmaz:
- Aszpartámot (E591), mely egy fenilalanin-forrás. Fenilketonúriás személyek számára káros lehet.
- Szacharózt. Amennyiben kezelőorvosa korábban már figyelmeztette Önt, hogy bizonyos cukrokraérzékeny, keresse fel orvosát, mielőtt elkezdi szedni ezt a gyógyszert.
- Nátriumot (adagonként 157 mg), amit kontrollált nátriumdiétát tartó betegek esetén figyelembe kell venni..


3. HOGYAN KELL SZEDNI A WICK COLD AND FLU COMPLEX CITROM ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT?

A gyógyszert mindig a kezelőorvosa vagy gyógyszerésze által elmondottaknak megfelelően szedje. Amennyiben nem biztos az adagolást illetően, kérdezze meg kezelőorvosát vagy gyógyszerészét.

A készítmény ajánlott adagja:
Felnőttek és 12 év feletti gyerekek:
Szükség szerint 4-6 óránként 1 tasak. 24 órán belül 4 tasaknál többet nem szabad elfogyasztani.

Ne lépje túl a megadott adagot.
A készítményt nem szabad alkoholos italokkal bevenni.

Alkalmazása gyermekeknél és serdülőknél
12 évesnél fiatalabb gyermekeknek nem adható.

Az alkalmazás módja
Ez a gyógyszer egy vízben oldódó por, amelyet forró italként fogyasztunk.
Egy tasak tartalmát oldja fel egy normál bögre forró, de nem forrásban lévő vízben (kb. 250 ml). Hagyja iható hőmérsékletre lehűlni, és igya meg a sárga, opálos oldatot jellegzetes citrus/mentolos illattal és ízzel.

A kezelés időtartama
A készítmény hosszú távú alkalmazása nem javasolt.
Ha tünetei több mint 3 napig fennmaradnak, vagy rosszabbodnak, forduljon orvosához.

Ha az előírtnál több WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt vett be
Azonnal kérjen orvosi segítséget, ha véletlenül az előírtnál többet vett be, vagy a javasoltnál többet adott be egy gyereknek, akkor is, ha Ön/a gyermek jól érzi magát, a késleltetett, súlyos májkárosodás kockázata miatt.

Ha bármilyen további kérdése van a készítmény alkalmazásával kapcsolatban, kérdezze meg gyógyszerészét.


4. LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSOK

Mint minden gyógyszer, így ez a gyógyszer is okozhat mellékhatásokat, amelyek azonban nem mindenkinél jelentkeznek. Ha az alábbi súlyos mellékhatások bármelyikét észleli, azonnal hagyja abba a gyógyszer szedését, és sürgősen forduljon orvoshoz.
• Nagyon ritkán súlyos bőrreakciókról számoltak be. Ritkán súlyos allergiás reakciók (anafilaxiás sokk); asztmás légzés, illetve légzési nehézségek is előfordulhatnak.
(Ritka: 1000 beteg közül 1-nél kevesebbet, de 10 000 beteg közül 1-nél többet érint; nagyon ritka: 10 000-ből legfeljebb 1 beteget érint)

• A paracetamollal összefüggésben nagyon ritkán (10 000 ember közül legfeljebb 1 beteget érint) előfordulhatnak bizonyos vérsejt rendellenességek és hasnyálmirigy-gyulladás.

Egyéb mellékhatások
Gyakoriság Mellékhatás
Gyakori (10 beteg közül 1-nél kevesebbet, de 100 beteg közül 1-nél többet érint). Étvágytalanság, hányinger, illetve hányás
Ritka (1000 beteg közül 1-nél kevesebbet, de 10 000 beteg közül 1-nél többet érint). Allergiás reakciók (például bőrkiütés vagy csalánkiütés)
Gyomorfájás, hasmenés
Fejfájás, szédülés
Heves szívdobogás (palpitáció), magas vérnyomás
Alvászavar (álmatlanság), idegesség, remegés (tremor), ingerlékenység, nyugtalanság, zavartság szorongás.

Mellékhatások bejelentése
Ha Önnél bármilyen mellékhatás jelentkezik, tájékoztassa kezelőorvosát vagy gyógyszerészét. Ez a betegtájékoztatóban fel nem sorolt bármilyen lehetséges mellékhatásra is vonatkozik. A mellékhatásokat közvetlenül a hatóság részére is bejelentheti az V. függelékben található elérhetőségeken keresztül.
A mellékhatások bejelentésével Ön is hozzájárulhat ahhoz, hogy minél több információ álljon rendelkezésre a gyógyszer biztonságos alkalmazásával kapcsolatban.


5. HOGYAN KELL A WICK COLD AND FLU COMPLEX CITROM ÍZŰ POR BELSŐLEGES OLDATHOZ KÉSZÍTMÉNYT TÁROLNI?

A gyógyszer gyermekektől elzárva tartandó!

Legfeljebb 25 ºC-on tárolandó.

A tasakon vagy a dobozon feltüntetett lejárati idő (Felhasználható:) után ne szedje a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítményt. A lejárati idő az adott hónap utolsó napjára vonatkozik.

Eltarthatóság feloldás után: Az elkészített oldat 90 percig stabil.

Semmilyen gyógyszert ne dobjon a szennyvízbe vagy a háztartási hulladékba. Kérdezze meg gyógyszerészét, hogy mit tegyen a már nem használt gyógyszereivel. Ezek az intézkedések elősegítik a környezet védelmét.


6. A CSOMAGOLÁS TARTALMA ÉS EGYÉB INFORMÁCIÓK

Mit tartalmaz a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz?
A gyógyszerből egy tasak egy adagot tartalmaz az alábbi hatóanyagokkal: 500 mg paracetamol, 200 mg gvajfenezin és 10 mg fenilefrin-hidroklorid.

Egyéb összetevők: szacharóz, citromsav, borkősav, nátrium-ciklamát, nátrium-citrát, aszpartám (E951), aceszulfám-kálium (E950), porított mentol aroma, citrom aromák, citromlé aroma, kinolinsárga (E104). Lásd a 2. pont végét.

Milyen a WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény külleme és mit tartalmaz a csomagolás?
A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz laminált tasakokba és dobozba csomagolt fehéres por. A készítmény 5 és 10 db tasakot tartalmazó dobozban kerül forgalomba.

Nem feltétlenül mindegyik kiszerelés kerül kereskedelmi forgalomban.

A forgalomba hozatali engedély jogosultja
Wick Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH,
Sulzbacher Str. 40-50,
D-65824 Schwalbach am Taunus,
Németország

Gyártó
Wrafton Laboratories Limited
Braunton,
Devon,
EX33 2DL
Nagy-Britannia

vagy

Procter & Gamble Manufacturing GmbH
Procter & Gamble Strasse 1
64521 Gross-Gerau, Hessen
Németország

OGYI-T-21591/01 5 db
OGYI-T-21591/02 10 db

Ezt a gyógyszert az Európai Gazdasági Térség tagállamaiban az alábbi neveken engedélyezték



Egyesült Királyság Vicks Cold & Flu Care Daymed Plus Hot Drink

Magyarország WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz




A betegtájékoztató legutóbbi felülvizsgálatának dátuma: 2020.április

Tovább
Alkalmazás

Adagolás és alkalmazás

Adagolás

Felnőttek, idősek és 12 éves vagy idősebb gyermekek: egy tasak por.

Szükség esetén négyóránként ismételhető, 24 órán belül legfeljebb négy adag (tasak) alkalmazható.

12 évnél fiatalabb gyermekeknél csak külön orvosi javaslatra alkalmazható.

Májkárosodásban vagy súlyos vesekárosodásban szenvedő betegeknek nem adható (lásd 4.3 pont).

Ha a tünetek 3 nap után nem múlnak, orvoshoz kell fordulni.

Gyermekek és serdülők
A WICK Cold and Flu Complex Citrom ízű por belsőleges oldathoz készítmény ellenjavallt 12 éves kor alatti gyermekeknél. (lásd 4.3 pont).

Az alkalmazás módja
Egy tasak tartalmát oldja fel egy normál bögre forró, de nem forrásban lévő vízben (kb. 250 ml). Hagyja iható hőmérsékletre lehűlni.

adatok

Wick TriActin citrom ízű por belsőleges oldathoz 10 db adatok

Márka
Wick
Termékforma
por
Gyártó
Wrafton Laboratories Limited/ Procter & Gamble Manufacturing GmbH
Forgalmazó
Wick Pharma, Zweigniederlassung der Procter & Gamble GmbH - 65824 Schwalbach am Taunus, Sulzbacher Str. 40-50
Engedélyszám
OGYI-T-21591/02
Egészségpénztár
Egészségpénztári számlára elszámolható

Rólunk mondták