Körömgomba kezelése
A lábgomba kezelése, a körömgomba kezelése gombaellenes szerekkel történik, enyhébb esetekben külsőleg használatos krémekkel, spraykkel, ecsetelőkkel, hintőporokkal. Ezeket tisztálkodás, fürdés, zuhanyozás után a szárazra törölt bőrfelületre napi 2-szer kell alkalmazni!
Súlyosabb körömgomba, lábgomba esetén vényköteles gombaellenes gyógyszerkészítmények is szükségessé válhatnak, melyeket szakorvos írhat elő.
Akár a bőrgomba diagnózisa, akár a körömgomba vagy lábgomba megállapítása szakértelmet kíván, ezért viszkető, hámló, hólyagosodó bőrelváltozásokkal, sárga, barázdált körmökkel mindig forduljunk szakemberhez!
Körömgomba elleni szerek
A körömgomba elleni szerek között krémek, sprayk, ecsetelők, hintőporok állnak rendelkezésünkre, melyek szakszerűen alkalmazva akár néhány napon belül enyhítik a tüneteket. Fontos tudni, hogy gomba révén a körömgomba tüneteinek, a lábgomba tüneteinek, a bőrgomba tüneteinek elmúlása esetén is célszerű a kezelést még minimum 8-10 napig folytatni a kiújulás elkerülése miatt.
Körömgomba kezelése házilag
Hogy mi a leghatásosabb körömgomba ellen? Figyelmet kell fordítani arra, hogy a körömgomba kezelése házilag is szakszerűen történjen és persze a célirányos készítményekkel.
Ez azt jelenti, hogy a körömgomba ellen házi praktikákat is be kell vetni, hiszen mindennapos alapos lábmosás, szárazra törlés nélkül nem lehet hatékonyan a lábgomba kezelését vagy a körömgomba kezelését elvégezni.
Jól szellőző, gyapjú vagy pamut zoknit érdemes viselni, és jól szellőző lábbelit! Törölközőinket magas hőfokon kell mosni, a gombás felülettel érintkező felületeket, tárgyakat pedig fertőtlenítő lemosással gomba mentessé tenni!
Bőrgomba kezelése
A bőrgomba elleni krémek, a vény nélküli bőrgomba krémek nemcsak a viszketést enyhítik, de összetevőik révén gombaellenes hatást, gyulladáscsökkentő hatást és baktériumellenes hatást is kifejthetnek.
Bőrgomba tünetei
A bőrgomba tünetei lehetnek:
- hólyagos bőr
- viszketés
- vörös foltok
- hámló, piros foltok
- hajhullás
- berepedt bőr
Bőrgomba gyerekeknél
Sajnos a bőrgomba gyerekeknél is felütheti a fejét, főként, ha a gyermek bőrének savköpenye sérült. Élénk színű, pírral és irritációval járhat együtt a bőrgomba gyerekeknél, és legtöbbször a lágyékban, alhas és combok környékén fordul elő.
A bőrgomba kezelése gyerekeknél mindig a gyermekorvos által előírt bőrgomba krémmel történjen és figyeljünk rá, hogy a gyermek bőre mindig tiszta és száraz legyen!
Lábgomba kezelése
A lábgomba gyerekeknél hasonlóan mutatkozik meg, akárcsak a lábgomba felnőttek esetében.
A fertőzés sajnos közös törölköző használattal, papucs használattal vagy akár ágynemű használattal, fertőzött felületekkel történő érintkezéssel könnyedén tovább terjed.
A lábgomba krémek olyan gomba ellenes szerek, melyekkel a lábgomba kezelése sikeresen lehet, ha körültekintőek vagyunk. A klotrimazol és bifonazol hatóanyagok a legelterjedtebbek a körömgomba ecsetelők, a körömgomba elleni szerek, a lábgomba krémek összetevői között.
Lábgomba tünetei
Viszkető érzés előfordulhat a lábfejen vagy a lábujjakon, hámló bőr, száraz, repedezett bőr, kellemetlen szag – ezek mind lábgomba tüneteire utalhatnak. A körömgomba tünetei között a megvastagodott, megsárgult, barázdált körmök jellemzőek.
A gomba okozta fertőzés nemcsak a bőrön, lábon, de akár kézen is megjelenhet. A körömgomba kézen jóval ritkább, mint lábon.
A körömgomba kezelése házilag mindig alapos tisztálkodást, szárazra törlést igényel, majd a gombaellenes szerek használatát.
Ha nem szeretnénk körömgomba elleni krémeket, körömgomba elleni ecsetelőket használni, megpróbálható a körömgomba kezelése házilag, például teafaolaj segítségével. Ez fertőtlenítő és gombaellenes hatású illóolaj, amivel célszerű az érintett körmöket napi kétszer alaposan bedörzsölni.