Baba hintőpor mire jó?
A legtöbbünk első találkozása a baba hintőporral már újszülöttkorban megtörtént. Régen is elterjedtek voltak a hintőporok babáknak, sőt felnőttkorban is hasznos segítség lehet akár izzadás, kidörzsölés ellen, kellemetlen szagok és bőrirritáció ellen.
A hintőpor por állagú készítmény, gátat biztosít az irritáció megelőzéséhez az olaj és víz elvezetéséhez.
A hintőpor képes felszívni az izzadtságot, nedvességet így szárazon és tisztán tartani a bőrt. Alkalmazási területe nemcsak a baba popsija lehet, de más, érzékeny bőrterületeken is használható.
Folyékony hintőpor
A hintőporok fajtái között ma egyre népszerűbbek a folyékony hintőporok. Ezek
- nyugtatják
- védik
- szárazon tartják a bőrfelületet.
A folyékony hintőporok nemcsak babapopsira használhatóak, de nyakra, combra, hónaljra is akár. Bárhol segítheti a pirosodás, irritáció megelőzését, ahol ez esélyes. Nem véletlenül használják gyakran testhajlatokban, lábizzadás ellen vagy nyári melegben a mellek alatti terület ápolására.
A folyékony hintőporok nagy előnye, hogy nem lehet belélegezni, alkalmazásuk után selymes, száraz bőr marad.
Kipirosodott popsi
A kipirosodott popsi kellemetlen érzést okoz a babának, ráadásul pelenkakiütés vagy egyéb bőrgyulladás is felütheti a fejét, ha nem figyelünk a megelőzésre. A kipirosodás elleni krémek, a gyógyszertári popsikrémek segítenek a kipirosodott popsit elkerülni. Alkalmazásuk minden pelenkázásnál ajánlott, miután a bőrfelület megtisztításra került szappanos lemosással vagy nedves törlőkendővel.
Pelenkakiütés
A pelenkakiütés a pelenkával fedett bőrterület gyulladása, irritációja, fertőzése miatt jelenik meg. A pelenkakiütés ellen a legfontosabb a megelőzés, gyakori pelus cserével, tisztán és szárazon tartott popsival és pelenkakiütés elleni krémek, védőkrémek, popsikrémek használatával.
A pelenkakiütés oka a pelenkában pangó széklet és vizelet. Ezek károsítják a bőr védőrétegét, és fertőzések kialakulásához vezethetnek.
Pelenkakiütés kezelése
A pelenkakiütés enyhébb esetben bőrpír, kezdetben lehet néhány pici piros pötty, elsősorban a pelenkával fedett területen. Később a kiütés, pirosodás fokozódhat, diszkomfortérzetet okozva ezzel a gyermeknek.
Van, hogy a szülő nem tudja, csalánkiütéssel vagy pelenkakiütéssel van dolga?
A csalánkiütés babáknál szintén nem ritka. A csalánkiütés, vagyis urticaria viszkető, vörös kiütések formájában jelentkezik, legtöbbször allergiás reakció következményeként. Ezek az allergének lehetnek élelmiszerek, gyógyszerek, rovarcsípések, vegyszerek, pollenek, állati szőrök többek között. Míg csalánkiütés a lehet helyi jellegű vagy elterjedhet testszerte, a pelenkakiütés a pelenkával fedett bőrterületeken jellemző.
Kérdéses kiütések esetén mindig mutassa meg gyermekorvosának a gyermek bőrét, tájékoztassa az egyéb tünetekről, panaszokról!
A pelenkakiütés kezelésére komolyabb esetben gombaellenes krémekre, baktériumellenes kenőcsökre, gyógyszerre is szükség lehet, enyhébb esetben a gondos ápolás is elegendő!
Ennek részeként javasolt a gyakori pelenkacsere, a popsi és a combtövek, nemi szervek alapos lemosása semleges szappannal, a bőr szárazra törlése, popsikrémek, védőkrémek használata.