Kinek lehet előnyös a síkosító gél?
A síkosítókat mindenki használhatja, függetlenül attól, hogy a teste természetes módon termel-e síkosítót.
Ha hüvelyszárazsággal küzd, különösen hasznosnak találhatja a síkosítót. A síkosító használata a szexuális aktivitás előtt segíthet megelőzni a viszketést, égést, csikorgást és egyéb kellemetlenségeket.
A szárazság általában azokat az embereket érinti, akik:
- bizonyos gyógyszereket szednek, beleértve az antihisztaminokat és az antidepresszánsokat.
- küzdenek a napi vízbevitellel vagy gyakran dehidratáltak.
- hormonális fogamzásgátlót használnak
- cigarettáznak
- szoptatnak
- perimenopauzában, vagy menopauzában vannak
- autoimmun betegségben szenvednek, például Sjögren-szindrómában
- kemoterápiás kezelés alatt állnak
Milyen különböző típusokat lehet kipróbálni?
Különböző típusú kenőanyagok léteznek a különböző igényeknek megfelelően. Teljesen normális, ha az egyiket előnyben részesíted a többivel szemben, vagy ha szeretsz váltogatni a dolgokat a helyzettől függően. Akár először vásárolsz, akár bővíteni szeretnéd a síkosítókollekciódat, garantáltan van egy számodra megfelelő termék.
Vízalapú síkosító
A vízbázisú síkosítók a legelterjedtebbek. Kétféle változatban kaphatók: glicerinnel, amelynek enyhén édes íze van, vagy glicerin nélkül.
Előnyök
Mindkét típusú vízbázisú síkosító költséghatékony, könnyen megtalálható, és óvszerrel együtt biztonságosan használható. Általában nem hagynak foltot a lepedőkön sem.
A glicerinmentes termékek kisebb valószínűséggel okoznak hüvelyi irritációt. Hosszabb a szavatossági idejük is.
Hátrányok
Az ízesített vagy melegítő síkosítók gyakran tartalmaznak glicerint. Bár ezeknek a termékeknek megvannak a maguk előnyei, gyorsan kiszáradnak. Cukortartalmuk miatt arról is ismertek, hogy hozzájárulnak az élesztőgomba fertőzésekhez.
A glicerinmentes kenőanyag kesernyés ízű lehet.
Mindkét típus idővel ragacsossá vagy ragacsossá válhat.
Szilikon alapú síkosítók
A szilikon alapú síkosítók szagtalanok és íztelenek, csúszósak és simák.
Előnyök
A szilikon alapú síkosítók tartanak a legtovább az összes síkosító közül. Nem kell őket olyan gyakran újrakenni, mint a vízalapú síkosítókat.
Biztonságosan használhatók latex óvszerrel és - ha gőzölgő zuhanyzáshoz van kedve - víz alatt is megállják a helyüket.
A szilikon alapú síkosítók hipoallergének is.
Hátrányok
A szilikon alapú síkosító néhány előnye egyben hátránya is. Ez a fajta síkosító hosszabb ideig tarthat, de nehezebb lemosni. Szappanos súrolást kell végeznie a területen, hogy eltávolítsa a maradékot.
Olaj alapú síkosítók
Kétféle olaj alapú síkosító létezik: természetes (gondolj a kókuszolajra vagy vajra) és szintetikus (gondolj az ásványi olajra vagy a vazelinre).
Általában az olaj alapú síkosítók biztonságosak, olcsók és könnyen hozzáférhetőek. De ha teheti, válasszon először vízalapú kenőanyagot. Az olajok irritálhatják a bőrt és foltot hagyhatnak a szöveten.
Előnyök
A természetes alapú olajos síkosítók - mint az avokádó-, kókusz-, növényi és olívaolajok - nagyszerűek a nemi szervek masszírozásához és mindenféle szexuális játékhoz. Emellett biztonságosak a hüvelyre és biztonságosan fogyaszthatók.
Hátrányok
Mind a természetes, mind a szintetikus olajalapú síkosítók tönkretehetik a latex óvszereket, óvszerhibát okozhatnak, és foltot hagyhatnak a szöveteken.
A szintetikus termékek irritálhatják a hüvelyt és emellett nehezebb kiüríteni őket a szervezetedből, mint természetes társaikat. Ez hüvelyi fertőzéshez vezethet.
Természetes olaj alapú síkosítók
A természetes olaj alapú kenőanyagok nem az egyetlen természetes termék a piacon. Egyes cégek organikus vagy vegán kenőanyagokat gyártanak, amelyek növényi vagy más környezetbarát összetevőkből készülnek.
Előnyök
Sok természetes síkosító mentes a parabéntől, egy általánosan használt tartósítószertől, amelynek megállapított egészségügyi kockázatai vannak. Emellett organikus összetevőket is használnak, amelyek jobbak a környezetnek és biztonságosabbak a hüvely számára.
Hátrányok
A teljesen természetes síkosítók rövidebb eltarthatósági idővel rendelkezhetnek, valamint többe is kerülhetnek, mint egy hagyományos síkosító.
Amit figyelembe kell venni a megfelelő síkosító kiválasztásakor
Természetesen nem minden hüvelyi síkosító egyforma. Egyes márkák az Ön igényeitől függően jobban fognak működni, mint mások.
- Ha szárazsággal küzd, a "melegítő" síkosítók nem biztos, hogy segítenek, mivel glicerint tartalmaznak és gyorsan kiszáradhatnak.
- A hosszú élettartamú szilikonos kenőanyag a legjobb választás, ha hajlamos az élesztőgomba fertőzésekre. Tartsa távol magát a glicerint tartalmazó síkosítóktól. A vegyület irritálhatja a hüvelyét, és elpusztíthatja a jó baktériumokat, ami fertőzést idézhet elő.
- Ha teherbe akar esni, keressen olyan síkosítót, amelynek csomagolásán az áll, hogy "spermabarát" vagy "termékenységbarát".
- Ha óvszert fog használni, mindenképpen kerülje az olajalapú síkosítókat. Semmi sem teszi tönkre gyorsabban a latex óvszert, mint az olajalapú síkosító.
- Ha szexuális játékot fog használni, maradjon a vízalapú síkosítóknál. Ha a szexuális játékod szilikonból készült, a szilikonalapú síkosítók idővel tönkretehetik a játék gumiját.
- Ha a zuhany alatt fog játszani, válasszon szilikon alapú síkosítót. A vízalapú termékek lemosódnak, amint a zuhanyrózsa alá kerül.
A síkosító mellékhatásai
Bár az olaj alapú síkosítók biztonságosan használhatók, a legtöbb óvszert hatástalanná tehetik. Emellett hüvelyi irritációt is okozhatnak.
Az illatanyagot vagy aromát tartalmazó síkosítók használatát is korlátozni kell. Ezek a vegyi anyagok irritációt okozhatnak.
A síkosítók egyes összetevői nagyobb valószínűséggel okoznak gyulladást vagy irritációt, ezért az érzékenyeknek kerülniük kell őket. Ezek az összetevők a következők:
- glicerin
- nonoxinol-9
- propilénglikol
- klórhexidin-glükonát
Keresse fel orvosát, ha a következő tünetek bármelyike jelentkezik a használat után:
- légzési nehézség
- bármilyen duzzanat, különösen a nyelven, a torokban vagy az arcon
- csalánkiütés
- kiütés
- viszketés
Forduljon orvosához akkor is, ha gyakrabban alakul ki élesztőgomba-fertőzés, ha a síkosító a rendszeres rutin része.