A külső ápolás mellett kiegyensúlyozott táplálkozással és étrend-kiegészítők segítségével támogathatjuk a haj, a bőr, valamint a körmök egészségét.
Haj vitamin
A hajunknak vitaminokra, nyomelemekre, fehérjékre és ásványi anyagokra van szüksége ahhoz, hogy megfelelően tudjon növekedni és, hogy elkerüljük az elvékonyodását, töredezését, valamint a hullását.
Milyen vitamin kell a hajnak
A következő tápanyagok támogatják a haj szerkezetét és növekedését:
Biotin, avagy H-vitamin
A biotin támogatja a hajszerkezetet és a haj minőségét. Magas biotin tartalma van a tejtermékeknek, a tojássárgájának és a mogyorónak is.
A-vitamin
Az A-vitaminok a haj növekedését segítik. A-vitamint vihetünk be sajt, máj, sárgarépa, kaliforniai paprika és brokkoli fogyasztásával.
B-vitaminok
A B-vitaminoknak fontos szerepe van az anyagcsere-folyamatokban és a fejbőr védelmében.
Hajvitamin hajhullásra
A fent említett A-vitamin mellett a megfelelő mennyiségű vasbevitel rendkívül fontos szerepet játszik a fejbőrünk és a hajhagymák energiaellátásában. A vas mellett a gyulladáscsökkentő cink hiányában erős hajhullás alakulhat ki.
Fogyasszunk vasat és cinket tartalmazó májat, vörös húsokat, halat, tojást, tejtermékeket és szárnyasokat.
Hajerősítő vitamin
A keratin a haj fő építőeleme, amely maga is fehérjékből áll, így a fehérjében gazdag étrend fogyasztása kulcsfontosságú a hajunk egészsége érdekében.
Emellett a réz erős hajerősítő és hajszerkezet javító hatással rendelkezik.
Fogyasszunk húsokat, tojást, tejtermékeket a megfelelő fehérjebevitel és gabonaféléket, hüvelyeseket, májat az elegendő rézbevitel érdekében.
Hajnövesztő vitaminok
A már említett A-vitamin, B-vitaminok, a biotin, a réz, a cink és az E-vitamin bevitele elengedhetetlen a megfelelő hajnövekedés érdekében.
Cink hatása a hajra
A cink egy immunerősítő nyomelem, amely gyulladásgátló hatással bír és támogatja a fejbőr, valamint a haj egészségét is.
Bőr vitamin
A bőrünket kívülről bőrápoló termékekkel: krémekkel, olajokkal táplálhatjuk, míg belülről akárcsak a hajunkat vitaminokkal, ásványi anyagokkal támogathatjuk.
Milyen vitamin kell a bőrnek
C-vitamin: antioxidáns hatásával támogatja a sejtek egészségét és a bőr rugalmasságáért felelős kollagén termelést, valamint bőrünk gyors megújulását.
A zöldségek (káposzta, paprika, paradicsom, brokkoli) és a gyümölcsök (citrusok, ribizli, kivi, eper) remek C-vitamin források.
A B-vitamin és a cink szintén nélkülözhetetlen az egészséges bőr megtartása és a megfelelő regenerálódás érdekében.
A-vitamin bőrre
Az A-vitamin nemcsak a haj egyik legfőbb támasza, de a bőrápolás kulcsfontosságú szereplője is, hisz segíti a bőrregenerációt és hátráltatja a kollagén lebomlását is.
A béta-karotin, az A-vitamin elővitaminjaként fontos gyulladáscsökkentőként funkcionál.
D3 vitamin hatása a bőrre
Napfény hatására a bőr maga képes előállítani a D-vitamint, amely a bőr képződését és a bőr regenerációt támogatja.
Napfényszegény időszakban például tojás, tejtermékek, csirkemáj fogyasztásával, vagy D-vitamin tartalmú étrendkiegészítők bevitelével pótolhatjuk.
E vitamin hatása a bőrre
Az E-vitamin csökkenti a bőröregedés jeleit és segíti a sebgyógyulás folyamatát is. Együnk olajos magvakat, növényi olajokat, avokádót és brokkolit a megfelelő mennyiségű E-vitamin bevitele érdekében.
Köröm vitamin
Milyen vitamin kell a körömnek
A köröm egészségéhez feltétlenül fontos a fent felsorolt tápanyagok bevitele.
Ezek az értékes vitaminok és ásványi anyagok kiegyensúlyozott étrenddel biztosíthatóak, ám amennyiben panaszaink vannak, vagy a szakember szükségesnek ítéli kifejezetten a bőr- a haj és a köröm egészségét támogató táplálékkiegészítő készítményekkel is pótolhatjuk azokat.
Körömerősítő vitamin
A már korábban bemutatott B-vitaminok – biotin, B12-vitamin, B2- vitamin, a D-vitamin, a vas, a kalcium, a cink, a magnézium és az Omega-3 zsírsavak megfelelő mennyiségű bevitelével rengeteget tehetünk a körmök egészségéért és szépségéért.