Kedvezményes ajánlatok
Márka
Termékcsalád
D-vitamin tartalom
Hatóanyag
Milyen tünetekre?
Korosztály
Tulajdonság
Ízesítés
Termékforma
Kiszerelés mérete
Érzékenység
Nem
Terhesség, szoptatás

Emésztést segítő étrend-kiegészítők

 

Az emésztést segítő étrendkiegészítők támogatják az emésztés folyamatait, segítik a normál bélműködést. Ezek között az emésztést segítő készítmények között ugyanúgy megtalálhatóak az emésztést segítő kapszulák, az emésztést segítő étrendkiegészítők, az emésztést segítő vitaminok, mint az emésztést segítő természetes szerek. Egyeseknek gyomor gyógyszerre, gyomorvédőre, savlekötőre is szüksége lehet bizonyos emésztési panaszok megléte esetén. Tovább olvasom

Emésztési panaszok

 

Emésztési panaszok bárkinél jelentkezhetnek akár enyhébb, akár súlyosabb formában. Az emésztési panaszok okai között akár a túlevés, fertőzött étel fogyasztása, étel intolerancia, étel érzékenység, életmódbeli problémák, autoimmun betegségek, gyógyszerek vagy egyéb betegségek is szerepelhetnek. 

Amennyiben az emésztési panaszok nem múlnak, kivizsgálás javasolt a kiváltó ok mielőbbi feltárása érdekében.

Az egészséges emésztéshez az emésztőrendszer teljes egészének egészsége nélkülözhetetlen a szájtól egészen a végbélig. Bárhol is jelentkezik zavar a tápcsatorna működésében, az emésztési panasz formájában mutatkozik meg.

 

Leggyakoribb emésztési panaszok

A leggyakrabban előforduló emésztési panaszok az alábbiak:

  • hányinger, hányás
  • gyomorégés
  • teltségérzet
  • puffadás
  • hasmenés
  • hasi görcsök
  • székrekedés


Egyéb tünetek

Emésztési panaszok kialakulásához vezethet a depresszió, a túlzott stressz, a sok idegeskedés, mozgásszegény életmód, egészségtelen táplálkozás vagy a kevés folyadékbevitel egyaránt. 

Az emésztési panaszok egyéb tünetei között pedig az étvágytalanság, korai jóllakottság érzés, felhasi fájdalom, savas böfögés egyaránt feltűnhetnek.

Előfordulhat, hogy az emésztési panaszok oka a gyomorban lévő helikobakter pylori, melynek tesztelése ma már helikobacter pylori tesztekkel otthon is lehetséges. A helikobakter a felnőttek akár 40%-ánál jelen lehet, kezdetben általános gyomorpanaszokat okozva. Később a panaszok egyre fokozódhatnak, gyomorgyulladáshoz, gyomorfekélyhez vagy akár gyomorrákhoz is vezethetnek.

Akinél helikobakter pylori baktérium diagnosztizálása történik, a kezelőorvos általában antibiotikumos terápiát és diétás étrendet ír elő. 

Laktózérzékenység esetén a laktózmentes táplálkozás nagyon fontos. A laktózmentes tejből és tejtermékekből nem hiányzik a laktóz, de bontott formában található meg bennük. 

A tejcukor érzékenység nemcsak emésztési panaszokat, de akár koncentrálási nehézségeket, bőrszárazságot, hajhullást, vashiányt is okozhat, ha nem figyelünk rá.



Emésztést segítő természetes szerek

Székrekedés esetén például anyagcsere gyorsító teákra, anyagcserét fokozó készítményekre lehet szükség. Ilyenkor érdemes először természetes hatóanyagokat választani, és székrekedés elleni gyógyszert, hashajtót csak ezek hatástalansága esetén alkalmazni!

Az emésztést segítő természetes szerek között meg kell említeni többek között a citromfű, csalánlevél, articsóka levélkivonat, kamilla kivonat, szennalevél, szurokfű jótékony hatásait. 

A szenna kivonat fogyasztása például természetes hashajtó hatást válthat ki. Szenna tea vagy szenna kapszula formájában is elérhető. 

A citromfű segíti az emésztést, enyhíti a hasi görcsöket. Citromfű tea fogyasztása ráadásul az idegrendszerre is jótékony hatást gyakorol. Érdemes este lefekvés előtt egy csésze citromfű teát rendszeresen elfogyasztani.

A szurokfű étvágyjavító, székrekedés elleni természetes szernek minősül. A csalán emésztést javító hatású, epebántalmakra is javallott. A kamilla segíti az emésztési folyamatokat, nyugtatja a bélflórát.

 


Emésztést segítő vitaminok

Az emésztést segítő felnőtteknek termékkategóriában olyan emésztést segítő készítményeket kínálunk, melyek gyógynövények, természetes hatóanyagok segítségével támogatják a normál bélrendszeri működést

Az emésztést segítő enzimek között laktáz enzimek, emésztőenzim komplexek, gyógynövény kivonatú emésztést segítők közül választhatja ki az Önnek megfelelő készítményt.

Emésztést segítő vitaminok közé sorolhatóak a magnézium biszglicinát készítmények, melyek segítik az izmok és idegrendszer normál működését, a bélizmok működésére is jótékonyan hatnak. Az Omega 3 zsírsavak, a Q10 enzimek szintén nagyon fontosok a szervezet egészséges működéséhez.

Kiegyensúlyozott táplálkozással is sokat tehetünk az emésztési panaszok ellen, ráadásul a tápanyagok, emésztést segítő vitaminok természetes forrásból juthatnak be a szervezetbe.

Ha emésztést segítő készítményekkel támogatná a normál bélműködést, az emésztési folyamatok egyensúlyát, a Goodwill készítményei között biztosan megtalálja az ideálisat. Ezek között a bélfunkció helyreállítására, normál anyagcsere támogatására, hasmenés tüneteinek kezelésére szánt készítményeket vagy probiotikumokat, élőflóra készítményeket is megtalál.

Emésztést segítő puffadás ellen szükségessé válhat, amennyiben az emésztési zavarok mellett puffadás is jelentkezik.

Ezek a készítmények például az articsóka, az édeskömény, feketekömény természetes hatóanyagokat hívják segítségül, vagy a szimetikon hatóanyagot haspuffadás, bélgázok ellen.



Emésztést segítő gyerekeknek

Gyerekeknél is jelentkezhetnek az emésztési zavarok, emésztési panaszok. Amennyiben az emésztési panaszok nem javulnak, mindenképpen keresse fel házi gyermekorvosát, hogy a gyermek panaszainak kiváltó oka kiderülhessen!

Emésztést segítő gyerekeknek feketeköménymag olajok, gyömbéres nyalókák, gyógynövénytartalmú szirupok többek között. 

Mindig figyelni kell rá, hogy az adott emésztést segítő készítmény hány éves kortól ajánlott. Legtöbbször a felnőtt emésztést támogató teák, étrendkiegészítők nem alkalmasak gyermekek számára is. Nekik speciálisan, gyermek emésztést segítő készítmények javallottak.

Tovább