Amikor vércukormérő készüléket használsz, azzal is tisztában kell lenni, milyen vércukormérő tesztcsíkot használj mellé! A vércukor tesztcsíkokból is sok féle létezik, mint ahogyan az otthoni vércukormérőkből is. Az egyes vércukorszint mérőkhöz a velük kompatibilis vércukormérő tesztcsíkot kell beszerezni és alkalmazni! Segítünk eligazodni, milyen vércukormérő tesztcsíkot használj, melyik vércukor tesztcsík melyik vércukormérővel kompatibilis!
Vércukormérés fontossága
A cukorbetegség szövődményeinek elkerüléséhez alapvetően fontos a rendszeres vércukormérés, a normál vércukorszint beállítása és annak folyamatos monitorozása és szinten tartása.
A vércukormérőkkel már a háziorvosi rendelőben is találkozhatunk, előfordul, hogy valamilyen szokatlan tünet miatt is az orvosunk indokoltnak tart egy vércukorszint mérést. Gyorsan, pontosan az ujjbegy megszúrásával nyert vérmintából a vércukormérő néhány másodperc múlva megjeleníti az aktuális vércukor értéket.
A diabétesszel élő emberek élete pedig elképzelhetetlen a rendszeres vércukormérés nélkül. Ez adja az alapját az étrendjüknek, és információt nyújt a gyógyszeres kezelésekhez is.
A számunkra legjobb vércukormérő készülék beszerzése után a vércukor tesztcsíkra kell figyelni, hogy folyamatosan rendelkezésünkre álljon otthon, mert a vércukormérőhöz kellenek!
A tesztcsík nélküli vércukormérők általában valamilyen fényt bocsátanak ki a bőrre, a szövetekre, ami által a készülékben egy színes kép jelenik meg.
A beépített programnak köszönhetően a vércukormérő elemzi a kapott képet és így von le következtetést az aktuális glükóz szintről. A legtöbb forgalomban lévő szúrásmentes vércukormérő nem rendelkezik olyan orvostechnikai megfelelőséggel, mint például a neves, ujjbegyes vércukormérő készülékek.
Melyik vércukor tesztcsík melyik vércukormérővel kompatibilis?
A vércukorszint mérés legelterjedtebb vércukorszintmérő készülékei az Accu Chek vércukormérők, a Wellmed vércukormérők, a Dcont vércukormérők és a Méry Kék vércukormérők.
Fontos, hogy pontosan tudd, milyen márkájú és azon belül milyen típusú a vércukormérőd, mert amikor vércukormérő tesztcsíkot kell vásárolni, erre az információra szükség van!
A vércukor tesztcsíkok nem minden vércukormérővel működnek, mindegyik vércukormérőben a hozzá tartozó tesztcsíkot kell használni!
Nézzük hát, melyik vércukor tesztcsík melyik vércukormérővel kompatibilis:
- Accu Chek Active tesztcsík: Accu Chek Active vércukorszintmérő készülék
- Accu Chek Instant tesztcsík: Accu Chek Instant vércukorszintmérő készülék
- Accu Chek Performa tesztcsík: Accu Chek Performa vércukorszintmérő készülék
- Méry kék tesztcsík: Méry kék 1000, Méry kék 900, Méry kék 450, Méry kék 800 vércukorszintmérő készülékek
- Méry piros tesztcsík: Méry Ultra, Méry Plusz, Méry 2, Méry Mini, Méry Pille, Méry TD-4252 vércukorszintmérő készülékek
- Wellmed Easy Touch vércukor tesztcsík: Wellmed Easy Touch vércukormérő készülék
- Dcont Ideal tesztcsík: Dcont Ideal, Dcont Hunor, Dcont Trend, Dcont Magor, Dcont Nemere, Dcont Monda vércukorszintmérő készülékek. A Dcont Ideal vércukor tesztcsíkok nemcsak ujjbegyből, de tenyérből, alkarból nyert vércseppel is működnek.
Tesztcsík felhasználhatósága
A tesztcsíkokat nem szabad párás környezetben tárolni, és fontos, hogy mindig a dobozában legyenek visszazárva az újak! Csak tiszta kézzel nyúlj hozzájuk! Ne tárold hűtőben és ne tedd ki napfénynek sem!
Fontos, hogy figyelj a tesztcsík felhasználhatóságára! A vércukor tesztcsík szavatossági ideje a dobozon van feltüntetve, ami márkánként eltérő lehet.
Például a Méry kék és Méry piros tesztcsíkok 6 hónapig használhatók fel a felbontás után, míg mondjuk más gyártóknál lehet, hogy csak 2 vagy 3 hónap a felhasználhatóság kibontás után.