Cukorbetegség

A vércukorszint csökkentése házilag

A vércukorszint csökkentése házilag nemcsak a cukorbetegeknek lehet érdekes, a vércukor ingadozás még az egészséges embereknél is kellemetlen panaszokat okozhat. Talán nem is gondolnánk rá, hogy a vércukor csökkentése nemcsak a bevitt élelmiszerrel, de rendszeres testmozgással, elegendő folyadékfogyasztással is támogatható. A túl magas vércukorszint tünetei között akár remegés, erős szívdobogás, farkaséhség is jelentkezhet, ezért fontos, hogy ismerjük, hogy a vércukorszint csökkentése házilag hogyan, mivel lehetséges!

Ingadozó vércukorszint

Az ingadozó vércukorszint egészséges embereknél is kellemetlen panaszokat okoz, de cukorbetegek esetén még inkább jellemző a magas vércukorszint vagy az alacsony vércukorszint. Cukorbetegeknél nemcsak a kellemetlen tünetek miatt problémás az ingadozó vércukorszint, de kimondottan káros, ha a normál tartományon kívülre esnek a vércukor értékek. Az ingadozó vércukorszint okainak ismeretében számos olyan életmódbeli változtatás eszközölhető, ami segíti a vércukor értékek tartományban tartását.

Hogyan zajlik a terheléses vércukor-vizsgálat?

A cukoranyagcsere-problémák igen alattomosak: sokáig meghúzódnak a háttérben anélkül, hogy bármilyen egyértelmű tünetet észlelnénk, ami utal a jelenlétükre. Nagyon gyakran egy teljesen más okból végzett vérvételből derül ki, ha valakinek magas a vércukorszintje, de azért akadnak olyan helyzetek is, amikor mégiscsak valami miatt gyanakodni kezdünk. A túl alacsony vércukorszint is arra utal, hogy valami talán nincs rendben a cukoranyagcsere terén: ilyenkor is érdemes terheléses vércukor vizsgálatot végeztetni.

Szénhidrát diéta kismamáknak – a terhességi cukorbetegség

A terhesség csodás állapot, sajnos azonban olykor előfordulhat, hogy nem minden a tankönyv szerint zajlik, hanem felmerül néhány komplikáció. Egy ilyen lehetséges forgatókönyv a terhességi cukorbetegség, ami viszonylag sok kismamát érint. Szerencsére a kötelező vizsgálatok révén időben észre szokták venni, így meg lehet tenni a szükséges lépéseket annak érdekében, hogy se a babának, se a mamának ne legyen ebből problémája. A kezelés egy fontos része a szénhidrát diéta, amit a terhesség végéig tartania kell a kismamának.

Mik a cukorbetegség tünetei a bőrön?

A cukorbetegség gyakorlatilag népbetegségnek számít, rengetegen szenvednek a diabétesz valamelyik típusától. Sajnos ez egy krónikus betegség, ami nem gyógyítható, de kezelhető. Néhány életmódbeli változással teljes életet lehet mellette élni, ehhez azonban fontos, hogy a beteg belássa, hogy az állapotának javulásához ő is kelleni fog. A cukorbetegség kezelését gyakran nehezíti meg, hogy későn ismerik fel, ugyanis sokáig nincsenek tünetei, vagy éppen nem specifikusak.

5 dolog, amit a gurmarról tudni kell (X)

A magas vércukorszintet - a gyógyszerek megjelenése előtti időkben - őseink gyógynövényekkel próbálták kezelni. Míg Európában az orvosi kecskeruta (Galega offiicnalis) futott be szép karriert a cukorbetegség gyógyításában, addig Indiában a „cukorgyilkos” gurmar (Gymnema sylvestre) az a növény, amit már az ősidőkben is ismertek és alkalmaztak erre a célra.

A szédülés okai és kezelése

Ijesztő érzés, amikor hirtelen forogni kezd velünk a világ, de nem kell rögtön megrémülnünk, hiszen a szédülésnek számos oka lehet. Fontos azonban utánajárni a hirtelen, az időszakos vagy a folyamatos szédülés okainak is, hogy mihamarabb orvosolhatóak legyenek a háttérben húzódó ártalmatlan, vagy esetleg veszélyesebb egészségügyi problémák. A cikkben bemutatjuk a szédülés leggyakoribb okait és kezelési módszereit.

Miért és hogyan igyunk csalánteát - 7+1 indok a csalántea fogyasztása mellett

A csalánról először a fájdalmasan szúró, zöld növényre asszociálhatunk, holott a csalántea az egyik legsokoldalúbb gyógynövényünk, amely többek között vértisztító, vízhajtó, fogyasztó, gyulladáscsökkentő és vérnyomáscsökkentő hatással rendelkezik. Összegyűjtöttük mire jó még a csalán, hogyan készítsük el a csalánteát és mennyit érdemes fogyasztani belőle.

Hogyan és mire használjuk a máriatövist

A máriatövist elsősorban májvédő, antioxidáns hatásairól ismerhetjük, ám számos más jótékony hatása miatt is rendkívül hasznos gyógynövényünk. A máriatövist gyógytea, örlemény, olaj, magliszt vagy étrend-kiegészítő formájában is fogyaszthatjuk. Megmutatjuk a máriatövis 5 jótékony hatását; megnézzük hogyan használhatjuk a máriatövist és milyen hatásai, mellékhatásai lehetnek.