Életmód

Hajápolási tippek a téli időszakra

2023.12.04 13:31
Hajápolási tippek a téli időszakra

Egyáltalán nem mindegy, betartjuk-e a következetes hajápolási tippeket a téli időszakban! Télen a hideg, szeles időjárás a benti száraz, meleg levegő miatt a haj és a fejbőr fokozottan ki van téve a káros hatásoknak, hihetetlenül sokat számít, hogy a téli hajápolás a megfelelő készítményekkel és adott szabályokat betartva történjen.

A téli hajápolás kihívásai

Sokan szembesülünk a téli hajápolás nehézségeivel. Ezek megmutatkozhatnak erőteljesebb hajhullásban, a haj korpásodásában, a haj töredezésében vagy a haj zsírosodásában is. Mások haja fakóvá és fénytelenné válik, sprőd, élettelen a tapintása.

A hajápolás télen megkíván néhány betartandó szabályt és a legjobb sampon, legjobb hajbalzsam használatát a fejbőr és a haj egyéni igényeihez igazodva.

Bent a lakásban vagy a munkahelyen fűtés van, a levegő gyakran száraz, míg odakint párás, nyirkos, hideg az idő. Ezek a végletek alapjaiban megterhelik a hajat és a fejbőrt, mely ellen nemcsak megfelelő hajápolási termékekkel és alapos hajápolással tehetünk, de az öltözködés és a vitaminpótlás is igen fontos szerepet játszik.


Alapvető hajápolási tippek télen

A legfontosabb hajápolási tippek télen:

  • lehetőleg este mossunk hajat és akkor is szárítsuk meg alaposan. Kerüljük a reggeli hajmosást, mert enyhén nedves maradhat a haj, könnyen megfázhatunk!
  • ne féljünk, hogy a gyakori vagy rendszeres hajmosástól hullik a hajunk. A hajhullásnak számos oka lehet, akár a fejbőr betegségei vagy belsőleges eredete is lehet (pl. vashiányos vérszegénység, hormonális problémák)
  • mindig a fejbőrünk és hajunk igényeihez válasszunk hajápoló termékeket! Ne a reklámokra hallgassunk, hanem az egyéni elvárásainkhoz igazodjon a sampon, a pakolás vagy az egyéb hajápolási termék megválasztása!
  • részesítsük előnyben a patikákban kapható, neves dermokozmetikai gyártók bőrbarát, hipoallergén hajápoló termékeit.
  • a megfázás, a hajhagymák és a fejbőr kifázása ellen, amikor lehet és szükséges, válasszuk a száraz samponokat! Felszívják a felesleges zsírt a hajtőről és gyorsan szalonképessé teszik a hajunkat.
  • télen is igyunk sok folyadékot, hogy megelőzzük a bőr és a fejbőr kiszáradását
  • hidegben, esőben, hóban, szeles időben viseljünk sapkát, hogy védjük a külső hatásoktól a hajunkat, fejbőrünket!
  • a hajvégekre használjunk hajápoló olajat a kiszáradás ellen!
  • hajmosás után használjunk balzsamot, esetleg heti 1 alkalommal hajpakolást!
  • őszi, téli időszakban szedjünk hajvitamint, hajerősítő vitamint vagy komplex készítményt, aminek az összetevői a haj-, bőr-, köröm egészségéhez is hozzájárulnak!

 

Termékek hajhullás ellen

 

A legjobb hajápoló termékek télen

A gondos hajápolás télen és egyébként egész évben megkívánja a jó minőségű hajápoló termékek alkalmazását. Nem ugyanarra a samponra van szüksége egy zsíros hajú embernek, mint akinek korpás vagy száraz a haja. Ugyanez igaz a pakolásokra, hajbalzsamokra, egyéb hajápoló termékekre. Mindig a fejbőrhöz, a haj típusához válasszuk ezeket a készítményeket!

A legjobb hajápoló termékek télen elsősorban a színezék- és illatanyagmentes samponok, melyek bőrbarát hatóanyagaikkal nem irritálják a fejbőrt, de megfelelően tisztítják azt és vigyáznak a fejbőr PH-értékére, hogy ne boruljon fel az egyensúly!

A hajápolás télen nemcsak samponok, de balzsamok, pakolások használatát is megkívánja. A hajbalzsamok, hajpakolások között találni száraz hajra, töredezett hajra, korpás hajra, zsíros hajra, festett hajra alkalmas készítményeket.

A hajpakolás száraz hajra több tápláló összetevőt tartalmaz, mint a hajpakolás zsíros hajra. Ez utóbbi inkább csak könnyeden hidratál, de nem nehezíti el az amúgy is zsírosodásra hajlamos hajat.

Ami a téli hajápolási rutinból nem maradhat el, az a hajápoló olajok, hővédő olajok, hővédő sprayk használata! Ezek használata esetén, mielőtt hajat szárítunk, hajat vasalunk vagy göndörítünk, ezekkel mindenképpen ápoljuk le a hajunkat, de arra figyeljünk, hogy a hajtőtől legalább 5 cm távolságot hagyva kerüljön csak a hajolaj vagy a hajvédő spray a hajunkra! A hajtövekre ne kerüljön!

 

Professzionális hajápolás - mikor forduljunk szakemberhez?

A professzionális hajápolás színvonalas, minőségi hajápolási termékek használatát is jelenti, továbbá azt, hogy egy esetleges hajpanasz, fejbőr betegség esetén akár bőrgyógyászhoz vagy adott esetben belgyógyászhoz is fordulunk az okok tisztázása, illetve megfelelő kezelésük céljából.

A ragyogó hajhoz a legjobb hajápoló termékekre, gondos és rendszeres ápolásra van szükség, és a haj növekedéséhez, a haj egészségéhez a fejbőr egészségéhez szükséges hajvitaminokra is.

Ha táplálkozással nem tudjuk ezeket megfelelően bejuttatni, használjunk hajerősítő vitaminokat is vagy változtassunk étkezési szokásainkon a hajunk érdekében (is)!