Nem a legideálisabb a nyaralás menstruációval, de ha úgy adódik, nem kell, hogy elrontsa a kedvedet, adunk néhány tippet a kényelemért, a felszabadult vakációhoz! Szerencsére ma már számos nagyszerű higiéniai termék áll rendelkezésére a hölgyeknek, melyek segítik a „nehezebb napokat”, mindenki megtalálhatja a számára ideálisat. A menstruációs ciklusra pedig érdemes úgy tekinteni, mint a termékenység megtestesítőjére, női mivoltunk egyik ékességére!
Ha a menstruáció nyaralás alatt zajlik, fel lehet rá készülni és kis odafigyeléssel minimális kellemetlenséget fog okozni. Azon túl, hogy bőven csomagolunk tampont, betétet, teszünk oda menstruációs bugyit, intim kelyhet vagy menstruációs párnát, fogyasszunk a menzesz alatt bőségesen folyadékot, és könnyen emészthető ételeket válasszunk! Legyen nálunk kézfertőtlenítő, intim törlőkendő és tiszta víz akár kézmosáshoz is!
Ha a menstruációs nyaralás alatt érkezik, az alkohol és a kávé kerülésével is könnyíthetjük a szervezet terheit, nassolásnak pedig elsősorban friss gyümölcsök, gyümölcslevek ajánlottak!
Menstruációs ciklus és nyaralás tervezése
Nem könnyű a hölgyek menstruációs ciklusát és a nyaralás tervezését összhangba hozni. Vannak olyan tényezők, szabadságolás időszaka, akciós utazások stb., amikor egyszerűen nem lehet kivédeni, hogy akkor fog megjönni, amikor éppen nyaralunk.
Ha abban a szerencsés helyzetben vagyunk, hogy senkihez és semmihez nem kell alkalmazkodnunk, rendszeres menstruációs naptár vezetésével a menzesz közötti időszakokra tudjuk időzíteni a nyári pihenést.
Orvosi megoldásnak hormontartalmú fogamzásgátlást nem alkalmazó nők körében a menstruáció eltolására egyedül a vényköteles, progeszteron tartalmú készítmény használata lehet maximum egy évben 1 vagy 2 alkalommal. Mivel a készítmények vénykötelesek, a nőgyógyász szakorvos kompetenciája a felírás.
Praktikus tippek nyaraláshoz
Az első és legfontosabb, hogy legyen nálunk bőven menstruációs betét, tampon többféle méretben, erősebb és gyengébb nedvszívóképességű. Ez nemcsak nyaralás esetén fontos, egy női táskában jó, ha ezek mindig ott vannak, hiszen bármikor adódhat váratlan helyzet vagy éppen kimegy a fejünkből, hogy az adott napokban várható a menzesz.
Utazáshoz, autóban üléshez vagy esetleg kirándulás esetén is hasznos lehet a menstruációs bugyi. Ezt legkevésbé sem úgy kell elképzelni, mint egy pelenkát! A menzesz során távozó vért magába szívja, nem szivárog és ha megtelik, akkor csak ki kell mosni és újra használható. Kényelmes viselet.
Alsóneműből is bőven csomagoljunk, és mindenképpen legyen nálunk valamilyen bevált, menstruációs görcs enyhítésére szolgáló gyógyszer.
Ezen kívül, ha a menzesz alatt szoktunk valamilyen, női szervezetet támogató étrendkiegészítőt vagy női teát fogyasztani, azt se felejtsük el odatenni!
Menstruációs termékek
Fürdőzés és úszás menstruáció alatt
Nyaralásukat sokan töltik tengerparton, tóparton vagy strandon. Ilyenkor természetes, hogy szeretnénk megmártózni a hűsítő habokban vagy úszni néhányat 2 koktél között. A fürdőzés és úszás menstruáció alatt nem tiltott, inkább csak némi felkészülést és odafigyelést igényel.
- a fürdőzéshez, úszáshoz elsősorban tampon ajánlott, az egészségügyi betét és a medence nem a legjobb párosítás
- mindig legyen tartalék tampon, hogy akár már úszás után ki lehessen cserélni
- úszás, fürdőzés előtt és után végy egy zuhanyt, ekkor helyezz fel új tampont!
- ha ismered és használtál már menstruációs kehelyt, vagy intim lemezt, ezek is szóba jöhetnek fürdőzésnél
- ha nagyon erős a vérzés vagy hasi, menstruációs görcsök gyötörnek, várj 1-2 napot a pancsolással!
Menstruációs görcs enyhítése
A menstruációs görcs enyhítése nagyon fontos, hiszen talán ez az, ami a legkellemetlenebbé teheti a nyaralást, élvezhetetlenné a kirándulást.
A menstruációs görcs nem más, mint a hasban található szervek falában lévő simaizmok túlzott összehúzódása.
Legjobb, ha van nálunk menstruációs görcsre gyógyszer, esetleg citromfű, barátcserje, cickafarkfű, palástfű, kamilla tea, ezeket napközben is kortyolhatjuk. Este a szállodai szobában melegítőpárnát is használhatunk pihenés közben, ez is segíthet a menstruációs fájdalom enyhítésében.
Napi 200-400 mg magnézium bevitele is ajánlott menzesz alatt, főként, ha görcsölésre hajlamosak vagyunk.
A nyaralás, nyári szabadság, a feltöltő kirándulások menstruáció alatt is élvezhetőek, ha felkészülünk és persze jól akarjuk magunkat érezni!