Probiotikum

Probiotikumok és prebiotikumok - mi a különbség?

Sokat halljuk, hogy probiotikumok és prebiotikumok? De vajon mi a különbség? Nem, nem csak 1 betűben térnek el egymástól, teljesen más a szervezetben betöltött funkciójuk is. A prebiotikumok és a probiotikumok is létfontosságúak az ideális emésztéshez és bélműködéshez, az alapvető jó közérzethez, a szervezet egyensúlyához. Ismerjük meg közelebbről a probiotikumok és a prebiotikumok fajtáit!

Probiotikumok gyerekeknek - mikor és hogyan adható?

Manapság a patikák polcain gyerekek számára is széles választékban elérhetők probiotikumok. Nekünk szülőknek kell tudni, mikor és hogyan adható a kicsiknek probiotikum. A probiotikumokról köztudott, hogy a bélflórában élő jótékony mikroorganizmusok, melyek segítenek fenntartani a bélflóra egyensúlyát. Ez az egyensúly számos ok miatt felborulhat, fontos a gyerekeknek megfelelő probiotikum kiválasztása és a probiotikum pontos adagolása az előírások szerint, hogy hatékonyan kezelhessük a problémát!

Probiotikumok az immunrendszer erősítésében

Több tanulmány is rámutatott, hogy milyen fontos szerepet játszanak a probiotikumok az immunrendszer erősítésében. A probiotikumok feladata a bélflóra egyensúlyának fenntartása, ha pedig a bélflóránk rendben van, az immunrendszer is hatékonyabb. Míg régebben csak probiotikus ételek fogyasztásával juthattunk hasznos baktériumokhoz, ma már számos probiotikum étrendkiegészítőként is alkalmazható felnőtteknek vagy gyerekeknek kifejlesztve.

Milyen probiotikumok vannak és hogyan használjuk őket?

Emésztőrendszerünkben egyaránt jelen vannak a jó és a rossz baktériumok. Akkor van probléma, amikor a rossz baktériumok elszaporodnak, ez ugyanis nagyon kellemetlen betegségekkel, tünetekkel jár. Szerencsére a jó baktériumokat kívülről is meg lehet támogatni, méghozzá a probiotikumok segítségével.