Stressz

Stresszkezelés a mindennapokban

A helyes stresszkezelés a mindennapokban legalább olyan fontos, mint a pihentető alvás. Stressz hatására a szervezet védekező mechanizmusa indul be, aggodalmat, folyamatos idegességet érzünk. A belső feszültség ellen, a stressz oldására hatékony stresszlevezető módszerek, stresszkezelési technikák és nyugtató, szorongáscsökkentő hatású étrendkiegészítők, komolyabb állapotok esetén vényköteles gyógyszerek is léteznek.

Hogyan segít a magnézium a stressz és szorongás kezelésében

Tudja hogyan segít a magnézium a stressz és szorongás kezelésében? Ebben a bejegyzésben alaposan átvesszük mire jó a magnézium, miben van magnézium és miért fontos a szervezet egészséges működéséhez. Sokféle vitaminról, ásványi anyagról esik szó manapság, a magnézium talán kissé alulértékelt, pedig számos anyagcserefolyamat elképzelhetetlen magnézium nélkül. Több, mint 300 féle enzim működésében vesz részt, elképesztő, nemigaz?

A hányinger okai – mitől alakulhat ki?

A hányinger okai szerteágazóak lehetnek, nem mindegy mitől alakult ki. A kellemetlen érzés van amikor a hányást előzi meg, de olyan is előfordul, hogy csak állandó hányinger van, ami nem végződik hányással. Azt szinte mindenki tudja, hogy a terhesség hányingerrel járhat, elsősorban reggel és főként az első trimeszterben, bár sok kismamát még ezután is kínoz.  Arra viszont kevesen gondolnak, hogy lelki okok is állhatnak a háttérben, vagy adott esetben pszichés hányinger ellen kell megoldás!

A pánikroham okai és kezelése

Elviselhelhetetlen szorongás,  légszomj, azívrohamra emlékeztető tünetek és halálfélelem jellemezhetik a pánikrohamot, amely ha gyakorta visszatér, pánikbetegségnek hívjuk. A pánikbetegség enyhébb esetben pszichoterápiával, életmódváltással és gyógynövényekkel,  súlyosabb esetben pedig kiegészítő gyógyszeres kezeléssel orvosolható, karbantartható.

Alvást segítő tippek álmatlan éjszakákra

Szerencsés, aki sosem tapasztalta még a gyötrő álmatlanságot, ami nemcsak az éjszakákat teszi tönkre, de a másnapokat is. Egy stresszesebb életszakasz, hormonális változások, a túlzásba vitt koffein fogyasztás, de egy nehezebb vacsora is torkollhat álmatlanságba. A valódi okok felderítése mellett az alvást segítő praktikák, alvást segítő gyógynövények, teák és egyéb készítmények segíthetnek megelőzni a súlyosabb problémák kialakulását.

Út a stressztől a depresszióig

Úton-útfélen hallhatunk a stressz negatív hatásairól, de mégsem foglalkozunk vele érdemben, mert a mindennapjaink részének tekintjük. Tény, hogy a stressz rövidtávon éberségre és teljesítményre sarkall, ám hosszútávon felborítja a szervezetünk normál működését és komoly rombolásba fog. Mit tesz velünk a stressz? Lehet-e vajon a depresszió a krónikus stressz következménye? Mely jelekből ismerhetjük fel a depressziót és mit tehetünk ellene?