Gyomor

Gyomorégés okai és kezelése házi módszerekkel és gyógyszerekkel

A túlzott gyomorsav okainak, a gyomorégés okainak érdemes mélyebben utána gondolni, hiszen sok esetben az életmódban, az étkezési szokásokban van a hiba, márpedig ilyenkor gyomorsav csökkentő ételek fogyasztásával a gyomorégés ellen házilag is sokat tehetünk! Amikor a gyomorsav túltengés jeleit tapasztaljuk magunkon, nem feltétlenül kell azonnal savlekötő gyógyszerhez nyúlnunk, hiszen léteznek természetes savlekötő módszerek, gyomorsav csökkentő ételek, gyomorégés ellen házi módszerek. Először javasolt ezekkel fellépni a gyomorégés tüneti ellen.

Nézzük hát meg, mit tehetünk, ha a gyomorégés tünetei kínoznak!

Hányás után mit ehetünk és mit igyunk? Tippek gyerekeknek és felnőtteknek

Jó, ha tisztában vagyunk vele, hogy hányás után mit ehetünk és mit ihatunk, hiszen életkortól, nemtől függetlenül bárkinél jelentkezhet hányás. A folyadékpótlás hányás után kulcsfontosságú, és kell azt is tudni, melyek a gyomorkímélő ételek hányás után!

Hányás nem csak vírusfertőzésnél, de akár étel intoleranciánál, migrénes fejfájásnál, utazásnál, romlott étel fogyasztásánál vagy fejsérülésnél is jelentkezhet – ha csak a leggyakoribb hányás okokat nézzük.

 Adunk néhány tippet, mire figyeljünk hányás után, mit igyunk hányás után, illetve szükséges -e a hányást csillapítani?

 

Gyomorégés ellen természetesen és gyógyszerrel - teljes útmutató

Tudta, hogy gyomorégés ellen természetes módszerekkel is hatékonyan felléphet? Számos, jól bevált készítmény létezik a túlzott gyomorsav ellen, de tudatosan, odafigyelve használhatjuk a természetes savlekötőket is a gyomorégés ellen házilag. Nem minden esetben van szükség a gyomorsav ellen gyógyszerre, sokszor az is elég, ha a táplálkozásra jobban odafigyelünk, és kitapasztaljuk azokat a mindennapi változtatásokat, természetes anyagokat, amelyek a savtúltengés ellen beválnak!

 

A folyadékpótlás módjai – Hányás hasmenés kezelése otthon

Muszáj szót ejteni a megfelelő folyadékpótlás módjairól. Mindenkivel előfordult már, hogy hányás, hasmenés gyötri, melyeknél az egyik legnagyobb veszély a kiszáradás lehetősége. Ha tisztában vagyunk vele milyen módon és mivel érdemes a folyadékot pótolni, elkerülhetjük a komolyabb szövődményeket, és rövid idő alatt túljuthatunk a kínzó állapoton.

Hogyan csökkenthetjük a gyomorsavat?

Sokaknak okoz problémát a túlzott mértékű gyomorsav jelenléte. Ez egy olyan gond, ami már kisebb mértékben is nagyon megkeserítheti a mindennapokat, mert olyan tünetekkel jár, amik hatással vannak az életminőségre. Szerencsére van rá megoldás, ugyanis ma már igen hatékony savlekötőket lehet kapni, amik segítenek a kellemetlen tünetek megszüntetésében. Ahhoz azonban, hogy a lehető legjobb hatást érjük el, az is fontos, hogy a megfelelő időben vegyük be a tablettát.

Milyen gyógyszer jó a hasmenésre? – 5 tipp hasmenés ellen

A hirtelen ránk törő, görcsös hasmenés soha nem jön jókor, ám szerencsére a fertőzéses eredetű hasmenés néhány nap alatt általában el is múlik. Bemutatjuk a hasmenés lehetséges okait, és megvizsgáljuk, hogy milyen gyógyszer, vagy házi praktika segíthet abban, hogy minél hamarabb megszabaduljunk a kínzó tünettől.

Milyen érzés az epegörcs?

A jobb bordaív alatt jelentkező éles, görcsös fájdalom, avagy az epegörcs ijesztő és felejthetetlen érzés. Honnan tudhatjuk vajon, hogy tényleg eperohamról van szó és mit tehetünk ellene? Összegyűjtöttük a legfontosabb tudnivalókat az epegörcs jellegzetes tüneteiről, okairól, kezelési módszereiről és a megelőzéséről.

Mindent a puffadásról - Okok és diéták

Olykor mindenki megtapasztalja a kellemetlen puffadás érzését, amikor egy-egy étkezés után úgy érzi, hogy feszülő lufivá változott a hasa. Ez természetes folyamat is lehet puffasztó ételektől, mint például babtól vagy a brokkolitól, de ha a puffadást gyakran tapasztaljuk, lehetséges, hogy komolyabb problémák - allergia, ételintolerancia vagy éppen bélgyulladásos folyamatok - állnak a háttérben. A panaszok gyökerének felderítése mellett a tüneteket a puffadás elleni diéták, teák és egyéb készítmények is enyhíthetik.

Az emésztőrendszer 7 gyakori betegsége

Nem szeretünk az emésztési problémáinkról társalogni, mert sokszor intimnek és kínosnak érintjük a témát pedig napjainkban a megváltozott táplálkozási szokások és a stresszes életvitelünk miatt nagyon gyakorivá váltak a gyomor- és bélrendszeri megbetegedések és orvos segítségével hatékonyan kezelhetőek. Összegyűjtöttük az emésztőrendszer 7 gyakori megbetegedését és tüneteiket!