Megfázás

Mi az a láz és szüksége van-e a csillapítására?

Mindenkit érintő téma, hogy mi a láz és kell-e a lázat csillapítani? Míg szüleink, nagyszüleink idejében elsősorban a hideg vizes borogatás esetleg hűtőfürdő alkalmazásával csillapíthatták a lázas állapotot, ma már számos vény nélküli láz- és fájdalomcsillapító áll rendelkezésre ehhez akár gyermekek, akár felnőttek részére. A szakszerű és biztonságos alkalmazásukhoz ugyanakkor jó, ha tudjuk mikortól van láz, mikor kell a lázat csillapítani vagy bevehető -e fájdalomcsillapító terhesség alatt?

Vírusfertőzések tavasszal

A vírusfertőzések tavasszal is támadnak, jó, ha tudjuk, hogyan előzhetjük meg a fertőzéseket vagy hogyan kezelhetjük a vírusfertőzést, ha már megbetegedtünk. Míg januárban, februárban a legtöbb beteg influenzától szenved, a tavaszi időszakban a megfázás, nátha tünetei jellemzőbbek. Egy kis tudatos odafigyeléssel jó eséllyel ki is kerülhető, hogy megbetegedjünk, de ha mégis elkaptuk, akkor is van néhány praktika, hogy minél kevésbé szenvedjük meg a tüneteket.

A vizes orrfolyás kezelése házilag

Vajon lehetséges a vizes orrfolyás kezelése házilag? Szerintünk igen – feltéve, ha nátha okozza a panaszokat. Adunk néhány tippet, hogy a folyamatos orrfolyás ne nehezítse az életét. Számos remek, vény nélkül kapható orrfolyás kezelését szolgáló készítmény kapható, de vannak hatásos házi praktikák is, melyek együttes alkalmazása előbb-utóbb meghozza a várt eredményt. A vizes orrfolyás köhögéssel is járhat, hiszen a lecsorgó váladék irritálja a garatot. Jobb minél előbb megszabadulni tőle.

A torokfertőtlenítő használata - Torokfertőtlenítő gyerekeknek és felnőtteknek

A torokfertőtlenítő használata szinte minden torokfájással együtt járó megbetegedésben ajánlott. Mit kell tudni róla, milyen termékek vannak forgalomban? Miben különbözik a torokfertőtlenítő spray és a torokfertőtlenítő tabletta vagy cukorka? Az őszi, téli időszak beköszöntével gyakrabban ütik fel a fejüket a torok gyulladásával, fájdalmával együtt járó betegségek. De készíthető-e torokfertőtlenítő házilag vagy alkalmazható-e a torokfertőtlenítő terhesen? A lehetőségeket körbejárjuk, és segítünk, hogy a torokfájást okozó vírusok, bacilusok szaporodását csírájában megállíthassa.

A rekedtség okai - Mit tehetünk a rekedtség ellen?

A rekedtség okai sokfélék lehetnek, a hangszálakat közvetlenül vagy közvetve érintő probléma, betegség, melyek egy része banális, hétköznapi fertőzés, de lehetnek komolyabb hátterűek is. Ha a rekedtségre gondolunk, sokszor a reszelős, érdes hang jut eszünkbe, pedig ide tartozik minden olyan jelenség, ami a hang megváltozásával jár együtt, akárcsak a mélyebb, akár a magasabb vagy gyengébb hangzás. Nézzük, mik lehetnek a rekedtség okai és mit tehetünk rekedtség ellen!

A tüdőgyulladás tünetei és kezelésük

A tüdőgyulladás tünetei nem mindig erőteljesek. Előfordulhat, hogy a tüdőgyulladástól szenvedő személy nem is gondol arra, hogy komolyabb probléma áll a háttérben. A légúti betegségek kapcsán egyébként is előfordul köhögés, magas láz, azonban, ha ez mellkasi szúró fájdalommal, köpettel, szapora légzéssel is társul, figyelmeztető jele lehet a tüdőgyulladásnak. A tüdőgyulladás szempontjából veszélyeztetettnek számítanak egyes krónikus betegségben szenvedők, a 65 év felettiek és a gyermekek. Ráadásul a tüdőgyulladás tünetei láz nélkül is jelentkezhetnek.

Az influenza tünetei és kezelése

Az influenzaszezon kezdete előtt jó ha tisztában vagyunk vele, mik az influenza tünetei, és jó ha tudjuk mik az influenza kezelésének legfontosabb teendői. Az influenza általában késő ősztől kora tavaszig okozza a legtöbb megbetegedést. Nem véletlenül ilyenkor vannak leginkább tele az orvosi rendelők a tünetektől szenvedő kicsikkel és nagyokkal, akiket a háziorvosok ellátnak kezelést célzó tanácsokkal, hogy a gyógyulási idő a lehető legrövidebb legyen.

A száraz köhögés okai - A száraz köhögés csillapítása

A száraz köhögés okai különbözőek lehetnek, de a háttérben leggyakrabban a szervezet védelmi reakciója áll. Száraz köhögés az a fajta köhögés, melynek során nincs produktum, váladék, és sokszor kínzóan, rohamokban tör ránk. Mivel a száraz köhögés okai is sokfélék, a megfelelő terápia sem ugyanaz mindenki számára. Tisztában kell lennünk a száraz köhögés okaival, a bevethető száraz köhögés elleni gyógyszerekkel, és hogy mit tehetünk házilag akár az éjszaka jelentkező keserves száraz köhögés ellen vagy ha gyermekünk szenved száraz köhögéstől.

Hogyan hat a lándzsás útifű?

A lándzsás útifüvet elsősorban a nyákoldó, köhögéscsillapító hatásáról ismerjük, ám számos más áldásos hatással is rendelkezik. A szinte bárhol megtermő gyógynövénynek kevés mellékhatása van, így előszeretettel alkalmazzák gyerekeknél is. A cikkben bemutatjuk a méltán népszerű lándzsás útifű gyógyhatásait és azt hogy miként alkalmazhatjuk a gyógynövényt.

Mire jó a fülgyertya?

A fülgyertya rendkívüli népszerűségnek örvendő alternatív gyógymód, amelyet elsősorban a fülzsír eltávolítására, illetve a fül-orr-gégészeti betegségek gyógyítására használnak. Megnézzük, hogy vajon mire jó pontosan a fülgyertya, kik és hogyan használják és mik a veszélyei.

Mit tehetünk a bosszantó orrfolyás ellen?

A hideg, párás téli időszakban mindennapos, hogy elkezd folyni az orrunk. Már önmagában a hideg levegő is vizes orrfolyásra készteti a szervezetet, hiszen az orrnyálkahártya így védekezik a kiszáradás és a betolakodó kórokozók ellen is. Folyhat az orrunk számtalan okból: például csípős ételektől, allergiától és ádáz vírusoktól is. A tünetek az okok megkeresése mellett jól enyhíthetők házi praktikákkal és gyógyszertárakban kapható készítmények, például orrspray-k segítségével is. Lássuk mikor mit tehetünk!

Hogy védekezzünk megfázás ellen?

Megfázás
A megfázás első jelei általában a torokfájás és az orrfolyás, majd a köhögés, illetve a tüsszögés következik. A legtöbb ember körülbelül 7-10 nap alatt gyógyul fel a közönséges náthából. Ön is csökkentheti a megfázás kockázatát, ha gyakrabban mos kezet, kerüli a beteg emberekkel való szoros érintkezést, és nem érinti meg az arcát mosatlan kézzel.

Milyen orrspray-t használjunk?

Amikor az orrnyálkahártya megduzzad, vagyis az orrunk bedugul azonnali megoldást keresünk, mert rossz a közérzetünk, nem kapunk levegőt, orrhangon beszélünk és kellemetlenül feszíthet az arcüregünk is. A patikákban kapható orrcseppek és orrspray-k gyors megoldással lohasztják-, tisztítják- és nyugtatják az orrnyálkahártyát. Rendelkezésünkre állnak például tengervizes orrspray-k, hatóanyagot tartalmazó érszűkítő-, vagy allergia elleni antihisztaminos orrspray-k és kifejezetten gyerekeknek szánt termékek is. Azonban nem mindegy, hogy ki, mit, milyen tünetre, milyen gyakran és meddig használ.

A kínzó torokfájás okai

Villámcsapásként érhet, amikor éjjel arra ébredünk, hogy nem tudunk nyelni és megszólalni sem az égő, vagy kaparó torokfájástól. A torokfájást számtalan dolog okozhatja, mint például a száraz levegő, a vírusos megbetegedések vagy éppen a reflux betegség. Összegyűjtöttük a legtipikusabb okokat, amelyek a torokfájás tünetét előidézhetik és megnéztük mit tehetünk a torokfájás ellen.